Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod 2.stupne a urad prace

Autor najserova.iva
Předmět invalidni duchod 2.stupne a urad prace
Dotaz

Dobry den.Deset let jsem mela plny invalidni duchod v cervnu 2011 mi byl snizen na 2 stupen pricemz rok mi byl jeste vyplacen plny, na pracovnim urade jsem se neevidovala hledala jsem si zamestnani sama.to se mi nepodarilo je mozne se evidovat ted a budu mit narok na podporu i po roce pobirani invalidniho  duchodu 2 stupne.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Najserová,

vzhledem k tomu, že při zrušení ID III. stupně je nárok na podporu v nezaměstnanosti, domnívám se, že to platí i při ukončení výplaty ID po dobu 13 měsíců. Doporučuji Vám ihned se přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání a požádat o odporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása