Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni důchod 2.stupně a lekarska posudkova sluzba

Autor
Předmět invalidni důchod 2.stupně a lekarska posudkova sluzba
Dotaz

Dobrý Den pane Kráso mám na Vás dotaz ohledně pozvání k lekarske posudkove sluzbe, o ktere jsem se dozvedel telefonicky, ale nebyl mi sdělen termín.

Pokud je člověk pozván k lekarske posudkove sluzbe s invalidním důchodem 2.stupně s poklesem pracovní schopnosti na 60% může podle lekarských tabulek Okresní správy socialniho zabezpeceni mu klesnout pracovní neschopnost pod 35% kde se namísto invalidního stavu stáva člověk pouze osobou zdravotně znevyhodnenou?

Je vůbec možné aby člověkovi zebrali více než 25% poklesu pracovní neschopnosti?

 

předem děkuji za odpověd.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

domnívám se, že když se na něco ptáte, tak je dobré se také představit.

Samouzřejmě, že je možné, pokud dojde ke zlepšení zdravotního stavu, snížit stupeň invalidního důchodu, nebo jej dokonce odebrat. Pokud však nedošlo ke zlepšení zdravotního stavu a posudkový lékař takto sníží míru invalidity, tak je nezbytné, aby takový jedinec podal námitku.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji