Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Handlová
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o informaci, jak je to nyní s invalidními důchody u neslyšících dětí ve věku 17 let, v červnu tohoto roku končí povinnou školní docházku. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Handlová,

invalidní důchod je možné přiznat nejdříve od 18 let. Jedná se o tzv. invaliditu z mládí. Žadatel musí splňovat rozsah zdravotního postižení podle přílohy k vyhlášce č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity. Pokud tomu tak u Vašeho dítěte je, tak po dovršení 18 let může požádat o ID. Doporučuji požádat ihned po dovršení věku 18 let.

S pozdravem Václav Krása