Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Aneta
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den. Dne 30.11.2009 jsem si podala žádost o invalidní důchod po odeslání zdrav.dokumentace 12.2.2010 Potom mi přišla pozvánka 4.3.2010 na posudkovou tam mi daly posudek o invaliditě kde mám ve výsledku posouzení zdravotního stavu a míry poklesu pracovní schopnosti invaliditu 1.stupně od 1.1.2010. Myslela jsem že o tom jestli mi přiznají čid rozhodují až v Praze na základě toho posudku u komise. Jak to tedy je?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aneto,

máte samozřejmě pravdu, že ID by měl být přiznán na základě vyšetření a pohovoru s posudkovým lékařem. Pokud nejste spokojena s rozhodnutím o přiznání ID I. stupně, můžete podat námitku na ústředí ČSSZ, Křížova 25, 225 08 Praha 5. Námitku je nutné podat do 30 dnů od obdržení rozhodnutí. Pokud byste s námitkou neuspěla, můžete se obrátit na správní soud se žalobou.

S pozdravem Václav Krása