Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní duchod

Autor Monika Petrasova
Předmět Invalidní duchod
Dotaz Dobrý den.Od srpna tohoto roku se léčím s bolestí rukou,vypadalo to na operaci karpalnich zil.Zatím mne prý řezat nebudou.Dale mám artrózu kycly 1 stupně,docházím na rehabilitace,trpím silnými depresemi..mám strach z lidí a otevřených prostor.Docházm k psycholosce.Doktor mi řekl ať za žádám o inv.důchod.Ale až v srpnu příštího roku.Co si o tom myslíte?Děkuji za odpověď Petrasova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petrasová,

myslím si, že Vaše paní doktorka má pravdu, že byste si měla požádat o invalidní důchod, nevíš ale proč až v srpnu příštího roku. Pokud jste nyní v pracovní neschopnosti, tak před podáním žádosti o ID musíte být alespoň 6 měsíců práce neschopná.

S pozdravem Václav Krása