Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Bouřová
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,

v dne 27.7.09 mně byl přiznám částečný invalidní důchod, ale do dnešního dne mně nepřišl žádný výměr. Po mé urgenci mi sice zaslali 20 tis.. Na konci průvodního dopisu byla věta,  že další urgence není nutná, že má žádost bude určitě vyřízená. Nevím, jak dlouho se v ČR čeká na důchod, ale skoro půl roku se mi zdá moc. Byla jsem sice na úřadě varováná, že má žádost bude trvat déle, že jsem pracovala dva roky v Německu, ale úřednice mně tvrdila, že to bude trvat tak dva měsíce. Teď si začínám myslet, že asi myslela roky.Nevím, když nepřišel žádný výměr, jak se týká změna u invalidních důchodů zrovna mé osoby.

Děkuji za vysvětlení

S pozdravem

Bouřová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Bouřová,

chápu Vaše rozladění. V ČR nejsou zásadně dodržovány správní lhůty. Pokud Vám však přišla záloha 20 000,- Kč tak je zřejmé, že Vám byl ČID přiznán. Asi nemá smysl si stěžovat na České správě sociálního zabezpečení, protože tím nic nedocílíte. Můžete se obrátit na správní soud se žalobou, že dotyčný orgán nic nekonal, ale nemyslím si, že Vám to neurychlí vlastní proces vypracování rozhodnutí o přiznání důchodu a pravidelnou výplatu.

S pozdravem

Václav Krása