Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Ludmila Novotná
Předmět invalidní důchod
Dotaz Pane Krása, prosím Vás o mne potřebnou informaci. Dočetla jsem se v různých příspěvcích, že invalidní důchod lze poskytnout v případě nároku již po začátku studia na střední škole, samozřejmě jsou li splněny podmínky pro jeho přiznání. / Aby bylo splněno sociální pojištění./ Týká se to i v případě nástupu do odborného učiliště? Děkuji za Vaši odpověď. Ludmila Novotná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

invaliditu lze přiznat již od 15 let, ale invalidní důchod až od 18 let. Do té doby má Vaše rodina nárok například na přídavek na dítě, zvláštní slevy na daně, daně z příjmů a podobně.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.