Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Hanka
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, na dotaz kdy syna evidovat na úřadu práce kvůli dni pojištění jste mi odpověděl. Doporučuji Vám, požádat hned 1. září o invalidní důchod syna a zároveň jej přihlašte na ÚP, jako uchazeče o zaměstnání. Syn končí povinnou školní docházku ve speciální škole,vzhledem ke komplikací se školou nenastupuje na praktickou školu. Hledám,hledám kdy tedy končí školní docházka pokud dítě nepokračuje někde píšou konec června a někde 31. srpna. Nechci udělat chybu. Když zažádám o ID i registraci na Ú.P 2 září což je pondělí....Co když synovi přiznaj I.D na prázdniny kdy nevím tedy jestli je stále pod školou nebo jsem ho měla registrovat klidně 1.července a v září zažádat I.D. Pročítám stále jak tam a tam sice přiznali ID ale nebude vyplácen že nesplnily dobu pojistění. A já s těch zákonu kdy jeden píše srpen druhý že červen jsem zmatena. Můžete mi pomoc jak to tedy je...Děkuju moc

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hanko,

jsem přesvědčen o tom, že prázdniny se počítají do školní docházky, protože žáci jsou v té době ještě zdravotně i sociálně pojištěni. Kdyby tomu tak nebylo, taik by jim musel okamžitě vzniknout dluh na těchto pojištěních. Pokud chcete mít jistotu, tak je také řešení, že zaplatíte za červenec a srpen za syna minimální sociální pojištění. Pak můžete k 1. 9. požádat o ID pro syna s tím, že žádost podáte již na začátku července.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.