Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Zelinka
Předmět invalidní důchod
Dotaz Vážený pane Kráso, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám dva roky 1.stupeň /35%/ invalidity z důvodu potíží s páteří -útlaku nervu-radikulopatie, výhřezy plotének atd. Jde mi o to, že v posudku o přiznání invalidity je posudkovým lékařem uveden pouze jeden oddíl páteře navzdory tomu, že v lékařských zprávách mám tento problém ve dvou úsecích páteře. Všechny lékařské zprávy měl posudkový lékař k dispozici. Má smysl na toto nyní upozornit ? Myslíte, že byla možnost získat 2.stupeň invalidity ? Vzhledem k tomu, že chování posudkového lékaře bylo arogantní, obávám se, aby se mi nemstil za to, že rozporuji jeho rozhodnutí. Předem děkuji za Vaši odpověď a také děkuji za vše, co pro nás všechny děláte!

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zelinko,

chápu Váš problém, ale je těžké v této věci poradit. Snad by bylo nejlepší požádat i zvýšení stupně invalidity, s tím, že došlo ke zhoršení zdravotního stavu. Lékařská zpráva by měla zdůraznit, že postižení se týká dvou částí páteře. Můžete také požadovat jiného posudkového lékaře s tím, že nemáte důvěru v toho, který Vás posuzoval, protože byl arogantní.  


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása