Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod

Autor monika
Předmět invalidni duchod
Dotaz dobry den, jsem narozena 23.2.1993 v roce 2012 jsem prodelala klistovou encefalitidu. Nasledky mam dodnes bolest hlavy, dela mi problem svetlo, hluk, televize,slunce, mysleni a vsechny stresove situace. V detsvi od 12-18 let jsem nosila korzet na skoliozu patere. Nyni jeste studuji. V roce 2016 se mi narodila dcera. A pobiram sirotci duchod. A chtela bych se zeptat,zda bych mela narok na invalidni duchod. ??? Dekuju s pozdravem monika.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

pokud studujete, tak máte započítány roky do nároku na důchod, takže teoreticky můžete podat žádost o invalidní důchod. Žádpost se podává na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.