Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Marta
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den můžu dostat ID na CHOPN II a Diabetes když jsem na lécích a večerním inzulínu. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marto,

nejsem posudkovým lékařem, a tudíž Vám na takjovou otázku nemohu zcela odpovědět. Záleží na ztrátě pracovních schopností vlivem postižením. Pokud je procento vyšší než 35 %, tak máte nárok na ID I. stupně. Procentní ztráta pracovních schopností nad 70 % opravňuje k přiznání ID III. stupně. Musíte sama zvážit, zda si požádáte o invalidní důchod. Zkusit to můžete vždycky.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.