Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Slezáková
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den. Už několik let užívám lék na nízký tlak,před 3 měsíci jsem během 2 hodin 3x zkolabovala. Po vyšetření 24 hod měření tlaku,byl prokázán nízký tlak občas i 90/50. Dost často se mi motá hlava,špatně dýchá a brní prsty na levé ruce.Lékař na neurologii brnění s s nízkým tlakem nespojuje,ale mám to pouze při tzv motolici. Obvodní lékař mi zakázal chodit na sluníčko,protože velká vedra a počasí jako je nyní poslední dobou mi nedělá vůbec dobře. Větší pravděpodobnost dalšího kolapsu. Proto jsem se chtěla zeptat,zda je nějaká šance na získání invalidního důchodu. Děkuji za případnou odpověd a přeji hezký den. Slezáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Slezáková,

pokud nejste dlouhodobě v pracovní neschopnosti, obávám se, že nemá smysl podávat žádost o invalidní důchod. 


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.