Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor S.J
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,potřebovala bych poradit,kde se mám obrátit v případě vyřizování invalidního důchodu pro mého tělesně postiženého syna.V květnu mu bude 18.let.Bydlím v Bohumíně,chci se zeptat,jak postupovat,zda zažádat písemně,nebo se musíme dostavit osobně,nevím jestli se vyplnuje žádost,tiskopis a taky,které doklady budu potřebovat.Prosím o návod,jak postupovat.Děkuji Šárka J.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

nejlépe bude když navštívíte okresní pracoviště České správy sociálního zabezpečení. Tam byste měla jménem syna vyplnit žádost. Pokud je Váš syn pouze osobou s tělesným postižením, měl by si žádost pravděpodobně podepsat sám. Sebou si vezměte samozřejmě základní dokumenty syna (OP, ZTP, zdravotní zprávy). Myslím si, že žádost můžete začít vyřizovat již  na jaře. Důchod však může být přiznán nejdříve od dovršení věku 18 let Vašeho syna. Ještě nezapomeňte, že musíte žádat o invalidní důchod pro invaliditu z mládí.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása