Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Marie
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, Obracím se na Vás o radu či pomoc. Mám syna, který má praktickou hluchotu ztrátu dle Fowlera 91,3% od 2 roku narození. Do 18 let byl zdravotně těžce postižený a měl průkazku ZTP/P s přiznaným 3.stupněm závislosti. Po 18 letech jsme šli žádat o invalidní důchod a nebyl mu uznán, přitom jeho zdravotní stav je stále stejný. Po 2 letech nám bylo doporučeno zažádat opět znova o invalidní důchod, že by mu měla být přiznána invalidita z mládí a opět zamítnuto. Postup při posuzování invalidity byl takový, že nechtěli nové lékařské zprávy a posuzovaly dle zprávy na kompenzační pomůcku, kde o invaliditě není nic psáno a během měsíce rozhodly. O kompenzační pomůcku jsme žádaly od ledna 2018 a do dnešního dne jsme nedostaly žádnou zprávu. Prosím o k dalšímu postupu a zda posuzování invalidity bylo v pořádku ? Mnohokrát Vám děkuji Marie Brodská.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

hnes při prvním zamítnutí žádosti jste měli podat námitku a poté podat správní žalobu. Teď  bude problém, ža Vám budou tvrdit, pokud Váš syn nestuduje nebo nepracuje, že nemá potřebnou dobu pojištění. Je nezbytné pokud Vám byla žádost zamítnuta, abyste do 30 dní podali námitku, a to prostřednictvím OSSZ, ale adresovat ji musíte na ČSSZ, Křížova 25, 155 00 Praha. Pokud neuspějete ani s námitkou, tak máte 60 dní na podání správní žaloby, která se podává ke Krajskému soudu a neplatí se poplatky a syna nemusí zastupovat advokát. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.