Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní duchod

Autor Marie
Předmět Invalidní duchod
Dotaz Dobrý den pana Krása, Mam syna, který má prakticky hluchotu (ztráta dle Fowlera 93,6%) do 18 let podle zákona byl těžce zdravotně postižený. Měl tedy přiznaný 3. stupeN příspěvek na péči. Od 18 let nemá nárok na invalidní důchod dle zákona má pouze sníženou pracovní schopnost tedy 25%. Dvakrát jsme žádaly o invalidní důchod a odvolaly se vždy pokaždé byl invalidní důchod zamítnut. Prosím o radu zda je to v pořádku a co případně máme dělat? Děkuji Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

je to podivné. Domnívám se, že Váš syn by měl mít přiznán ID pro invaliditu z mládí. Doporučuji Vám, abyste podala správní žalobu, kterou musíte podat do 60 dnů od doručení zamítnutí Vaší námitky. Pokud již doba 60 dnů proběhla, tak je potřeba podat novou žádost a projít celé "kolečko" znovu, abyste mohla podat žalobu. Dále Vás prosím, abyste se obrátila telefonicky nebo emailem na poradkyni NRZP ČR, j.vrchotova@nrzp.cz, tel.:  736 105 585, která se specializuje na osoby s postiženým sluche´m. Určitě Vám poradí, jak dál postupovat.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji