Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod 2 stupně po 65letech.

Autor Radim
Předmět Invalidní důchod 2 stupně po 65letech.
Dotaz

Dobrý den

Pobírám invalidní důchod 2. stupně a mám dotaz ohledně doby jeho vyplácení.Co se s ním stane po mých 65 letech věku? Pokud podám žádost o starobní ůchod a bude mi zamítnut. Bude mi stát nadále vyplácet invalidní důchod 2 stupně ve stejné výši jako doposud, až do mé smrti? Děkuji za odpověď. Radim

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radime,

pokud byste nesplňoval počet odpracovaných let na starobní důchod, bude Vám Váš ID, po dovršení věku 65 let, automaticky změněn na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása