Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod 2 stupně

Autor Štafa René
Předmět Invalidní důchod 2 stupně
Dotaz

Dobrý den pane Krása. Mám čid.1 stupně bolesti zad, dorzální spondylofyty zasahující do meziob. obratlů oboustranně osteochondorza disku, v prostoru L4/5 dorzolaterální osteofyty, primárně užší páteřní kanál atd., prostě neustále bolesti a špatná pohyblivost. Byl jsem 7 měsíců na nemocenské, dneškem ukončené, že mi již stejně končí podpůrčí doba a lepší to nebude. Pracuji jako zedník a uspěl jsem v pohovoru na pozici pracovník dohledového centra s nástupem v srpnu 2012, jenže plat je cca. 7000 Kč, což s čid. mi nestačí na pokrytí nákladů.
Obvodním lékařem mi bylo navrhnuto , abych si požádal o 2 stupeň invalidního důchodu, protože stav je neměnný, spíše se zhoršuje. Byl jsem tedy na OSSZ a o důchod zažádal, ale k mému zděšení mi bylo řečeno, že mi po přezkoumání stavu mohou odebrat nynější čid. tak ať si to rozmyslím, zda chci o důchod žádat. Je to možné a jak se mohu bránit kdyby k tomuto došlo ? Děkuji Vám za odpověď Štafa René 44 let.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štafo,

považuji to za neuvěřitelnou drzost pracovníků OSSZ: Doporučuji Vám, abyste žádost podal. je skutečně pravda, že naštvaný posudkový lékař může vlastně Vás tzv. uzdravit a zrušit Vám i ID I. stupně. Přesto bych do toho šel. Posudkovému lékaři sdělte, že na přezkoumání zdravotního stavu trváte. Pokud se žádíostí neuspějete, můžete podat námitku a připadně podat správní žalobu, kde se neplatí žádné poplatky. Důležité je nebát se a neustupovat. Záleží samozřejmě na Vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása