Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod

Autor jaroslav
Předmět invalidni duchod
Dotaz Dobry den muzu jsi nechat invalidni duchod nebo musim zazadat o starobni duchod kdyz na nej mam narok invalidni je vysi nez starobni dekuju jaroslav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

invalidní důchod se ponechává maximálně do 65 let věku, potom je automaticky převeden na starobní důchod. Nerozumím tomu, že by měl být Váš starobní důchod nižší než invalidní. To si myslím, že není možné. V každém případě se nemusíte ničeho obávat. V 65 letech Vám bude formálně změněn důchod na starobní, ale bude Vám vyplácena výhodnější částka důchodu.


S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.