Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Franta
Předmět invalidní důchod
Dotaz

DOBRÝ DEN.

OD ROKU 2003 MĚ JE PŘIZNÁN ČÁSTEČNĚ INVALIDNÍ DŮCHOD NA ZÁKLADĚ 35% POKLESU PRACOVNÍ SCHOPNOSTI. VÍM, ŽE OD ROKU 2010 MÁ BÝT PŘI 35% POKLESU PRACOVNÍ SCHOPNOSTI PŘIZNÁN DŮCHOD POUZE 1. STUPNĚ. DOSUD POBÍRÁM ČID 5500,-KČ.  PŘIŠLO MĚ PÍSEMNĚ Z DŮCHODOVÉHO, ŽE OD LEDNA SPADÁM DO 1. STUPNĚ. ZNAMENÁ TO, ŽE BUDU MÍT MENŠÍ DŮCHOD I KDYŽ MĚ BYL PŘIZNÁN PŘED PRVNÍM LEDNEM 2010?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Franto,

přeřazení Vašeho ČID do prvního stupně ID se nijak nemění výše Vašeho důchodu. Dochází pouze k administrativní úpravě Vašeho důchodu podle nového znění zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010

Václav Krása