Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Milan
Předmět invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, je možné aby ID třetího stupně byl cca 12.000kč když průměrný plat byl 34.000kč hrubého a odpracováno 35,5 roku. Lze pokud je toto pravda a požádat o ID 2 s rizikem že se mi bude zdravotní stav zhoršovat. S tímto důchodem nelze vystačit. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

myslím si, že to tak zhruba odpovídá. Současný zákon o důchodovém pojištění má poměrně velkou restrikci započítávání příjmů z výdělečné činnosti, pokud se překročí základní hranice, která je započítávána plně. Tato hranice je někde mírně nad minimální mzdou. Žádat o konkrétní stupeň ID je poněkud zvláštní a asi to nelze takto dělat. Záleží na posouzení posudkovým lékařemj a na něm je, jaký stupeň ID přizná.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji