Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Milda
Předmět invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, jsem po třech operacích levého ramene a jednou pravého ramene. Při kontrole na ortopedii mi bylo sděleno zástupcem primáře že je třeba další operace a zároveň do zprávy mi napsal že je určité zvážení invalidního důchodu. Ptám se jak bude reagovat posudková komise. Nyní jsem práce neschopný 11 měsíců a kde jsem prodělal dvě operace a další bude za cca 3-4 měsíce. Rád bych raději chodil do práce, ale rameno mi to nedovoluje. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mildo,

protože jste již 11 měsíců práce neschopný, domnívám se, že je nutné požádat o invalidní důchod a myslím, že Vám bude i přiznán. Jen to příláiš dlouhá doba. Je možné, že Vám bude přiznán I. nebo II. stupeň a po doléčení můžete být pozván na přezkum zdravotního stavu.

O invalidní důchod se žádá na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji