Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní duchod

Autor Daniela Vojáčková
Předmět invalidní duchod
Dotaz

Dobrý den,chci se optat mám ditě 18let ted čerstve s dawnovým syndromem,navštevuje diakonii Čáslav,mame ztp/p,vyrizujeme opatrovnictvi .Po opatrovnictví má narok na invalidní duchod,bylo mě řečeno že když chodi do diakjonie denní pobyt škola má narok na invalidni duchod z mladí zpetně od 16-17let,mužete mě říci jak to je děkuji moc za vyřízení Vojáčková.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vojáčková,

měla jste požádat o ID již v 17 letech. nejsem si jistý, zda Vám bude zpětně vyplacen. V každém případě žádost o ID pro invaliditu z mládí musíte podat okamžitě.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji