Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Laska
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den mám na vás dotaz.Moje známá dostala min. tyden u LPK PID já se ale domnivám že nesplnůje vsechny podmínky pro jeho vznik.t.j dobu pojištění .od r.2002 je vedená na UPa již  před r.1998 ,byla v evidenci na úp.mám pravdu nebo né. děkuji. Laska

Odpověd na dotaz:

Vážený/á,

domnívám se, že ČSSZ y neřiznala ID kdyby nesplňoval počet pojištěných let. Je možné, že Vaše známá si platila sociální pojištění, nebo jiným způsobem získala potřebnou dobu pojištění.

S pozdravem  Václav Krása