Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Eva
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den,pane Kráso.Píši za známého.Několikkrát mu byl zamítnut ID.Pracoval dlouhá léta jako horník,je mu 55 let a má umělý kolenní kloub,ale bolesti stále setrvávají,proto má obavy jít na další operaci i s druhým kolenem.Práci si těžko někde najde vzhledem k věku a zdravotnímu stavu.Prosím poraďte.Děkuji za odpověď.Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

nemám pro Vás dobrou zprávu. Umělý kolenní kloub není indikací pro přiznání ID. Pokud má Váš známý trvalé bolesti, musí k lékaři, zda v koleně není jiný problém. Pokud by noha nebyla pohyblivá, potom by bylo možné o ID uvažovat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.