Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Jana
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

18letá dcera,nyní studentka (do 6/2010),v 16letech CMP,levostranné postižení.

Mám dotaz ohledně podání žádosti o invalidní důchod.Máme tak učinit již nyní, po dovršení 18.let, nebo až po ukončení studia. Má na důchod dcera vůbec nárok, neboť vzhledem k věku kdy došlo k postižení, nebyla povinna na sociálním pojištění.

Děkuji za Vaši odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud vznikne invalidita před dovršením 18 let věku, tak je přiznáván tzv. důchod pro invaliditu v mládí. V takovém případě se nevyžaduje žádná doba pojištění a je možné požádat o PID okamžitě po dovršení 18 let.

S pozdravem

Václav Krása