Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod

Autor Tomas Moravec
Předmět invalidni duchod
Dotaz dobry den,mel bych na vas dotaz,manzelka ma invalidni duchod tretiho stupne ktery ji OSSZ spočítalo na cca 5600kc. V tuto dobu je ji 30let a duchod ji spocitaly z priblizne 100 odpracovanych dni. vic uz nestihla protože byla na materske dovolene a registrovana na urade práce protože ji jeji osetrujici lekar ne dovolil zadnou praci vykonávat. tak bych se chtěl zeptat jestli je nejaka moznost si nechat ID prepocitat protože tato castka kterou dostava je velmi mala. je po disekci Aorty a nemůže si ani přivydělat. Dekuji za jakoukoliv pomoc nebo radu Moravec

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Moravec,

můžete samozřejmě podat stížnost na špatný výpočet, ale obávám se, že výpočet je správně. je to způsobeno zřejmě nízkým příjmem z výdělečné činnosti. Bohužel ID nelze přepočítat. Pokud by se zdravotní stav zlepšil, mohla by paní začít pracovat a případně nechat si odebrat důchod a potom o něj znovu požádat, ale je to dost krkolomné.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, když rozklikneten reklamy na mém webu. Děkuji