Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor jana
Předmět invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, má dcera včera žádala o invalidní důchod, studuje. Ptala jsem se na úřadu z čeho se to v tomto případě vypočítává? Nikdo mi neodpověděl. Napadl jste mě Vy. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud se jedná o invalidní důchod pro invaliditu z mládí, tak ten se stanoví ve výši 45 % z tzv. všeobecného vyměřovacího základu. To je číslo, které vychází z průměrného příjmu v předcházejícím roce. Pokud dcera pořád studuje a ještě neměla výdělečnou činnost, postupuje se obdobně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.