Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Krpenská Irena
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

   Dobrý den pane Krása

   Je mi 52 let a jsem deset let v ČID. Zdravotní stav se mi zhoršil, mám 4 stupeň Bechtěreva a Glaukom. Chci se zeptat zda mám nárok na plný invalidní důchod.

 

děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krpenská,

o přiznání plného  invalidního důchodu rozhoduje posudkový lékař a Česká správa sociálního zabezpečení. Nelze dopředu stanovit jak Vaši situaci tato instituce posoudí. Samozřejmě, že máte možnost o PID požádat, ale bylo by dobré kdyby to bylo na základě lékřského doporučení, případně dlouhodobé pracovní neschopnosti.

S pozdravem Václav Krása