Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Petra
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat: 1) Zda mám nárok na PLNÝ invalidní důchod, pokud mám Bechtěrevovu nemoc (12 roků - 3. stupeň)? 2) Pokud uvedu více nemocí (zvětšená štítná žláza, vysoký tlak, zvětšená játra,..), mohu dostat více bodů? S díky a pozdravem P.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,
zda máte nárok na plný invalidní důchod může říci pouze posudkový lékař na základě zdravotní dokumentace a vlastního vyšetření. Počet nemocí nemusí vést k vyššímu stupni míry závslosti. Vždy záleží na tom jak zdravotní postižení ovlivňuje soběstačnost a schopnost společenského života.
S pozdravem Václav Krása