Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Veronika
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý večer pane Krása mám na Vás takový dotaz.Mám nemoc zvanou non-dystrofická myotonie-geneticky potvrzena mutace genu SCN4A.Stp.EBV.Stp.recid mediootitidach v dětství.A byla jsem si požádat o ID ale byl zamítnut uznáno jen 20 procent.A chci se zeptat jestli mám nějakou šanci při odvolání.Posouzení posudkového lékaře bylo jen přečtení že mi nic nepřizná a naschledanou.Přitom mě ta nemoc celkem omezuje.Děkuji za odpověd Červenková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Červenková,

myslím si, že problém Vašeho posouzení nároku na ID spočíváv tom, že Vaše onemocnění nemá ještě takové následky, které by výrazně snižovaly Váš pracovní potenciál. Samozřejmě, že můžete podat námitku ve lhůtě 30 dní, ale nevím zda uspějete. Možná by bylo efektivnější požádat opět o ID například po roce od původní žadosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.