Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Marcela Zejdová
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, mám už 10 plný invalidní důchod, později důchod 3. stupně. Nyní mi přišel opět posudek o invaliditě, která trvá, ale nebylo řečeno na jak dlouhou dobu mi důchod nechávají. V posudku se píše " Od stanovení omezené platnosti posudku ve smyslu nyní platné pracovní posudkové metodiky upouštím ", nedokážu si představit, co tato formulace znamená. Prosím, můžete mi to nějak upřesnit? Předem děkuji Zejdová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zejdová,

uvedený text znamená, že nemáte stanoveno datum další kontroly Vašeho zdravotního stavu. Váš stav je zřejmě takový, že Vás již nebudou zvát na další kontroly.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.