Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor martas-kelly
Předmět invalidní důchod
Dotaz Přeji pěkný podvečer ráda bych se informavala jak to chodí u invalidního důchodu? Byl mi přiznán 1.stupeň a musela jsem doložit dobu pojištění, což v mém případě byla péče o 3 děti, které jsou zdravotně postižené. 1.Bylo to zdlouhavé, ale podle paní u přepážky v Karviné to má být vzájemně kryté. Počítala mateřské, pečováky ( od 2003 do 2010 to byly 3.stupně) a dále následovala péče o nejmladší, která dosud nemá 10 let a je v 1.stupni péče. Zajímalo by mě zda to chápu správně, že mám splněné pojištění a že mám nárok na výplatu id? Počítám, že asi nejnižší, když jsem nikdy neměla klasický zaměstnanecký plat. 2. Zajímalo by mě jestli je možné čekat zálohu výplaty ještě letos do vánoc či to je jen zbožné přání,

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martas-Kelly,

pokud máte v posledních 20 letech deset let pojištěných, tak skutečně máte nárok na přiznání ID, samozřejmě pokud splňujete podmínky ztráty pracovníích schopností. Pokud jste nepracovala, bude Vám ID vypočítán ze všeobecného vyměřovacího základu. To znamená, že tento ID by ve III. stupni mohl být tak asi nad 9000 Kč, ale I. stupeň je třetinový, takže asi 3000 Kč. Prosím, je to však velmi hrubý odhad. Na to, zda byste mohla dostat do vánoc zálohu, neumím odpovědět.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.