Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Pavla
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den.Byla jsem na gynekologické operaci,kde mi nic nezbylo.Měla jsem v děloze rakovinotvorné ložiska.Po konzultaci na onkologii vše dopadlo v pořádku. Po týdnu propuštění z nemocnice jsem zkolabovala a tam mě zjistili masivní oboustranou embolii plic díky trombóze v pravénoze.Měsíc a půl si pichám clexan 2x denně na ředení krve a teď už pomalu přecházím na warfarin.K tomu mám ještě hodně zatížené játra,takže jaterní dietu a warfarinovou.Chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na invalidní důchod.Je mi 53  let.Děkuji za odpověď!

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

doporučuji Vám, abyste zkusila si podat žádost o ID, ale nemohu Vám zaručit, že se žádostí uspějete. Žádost se podává na OSSZ a je nezbytné, aby ji doporučil Váš ošetřující lékař.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.