Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Aljen
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, 

měla bych dotaz ohledně  důchodu,

od roku 2007 mám invalidní důchod -1.stupeň  , kdyby jsem přešla  do 2. stupně invalidity,  zvýší se mi i  důchod ?

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aljen,

v úpřípadě zvýšení stupnjě invalidity na II. stupeň nedojde k zvýšení Vašeho ID, protože Vám byl stanoven ČID ještě před rokem 2010. Tehdy byly pouze dva stupně ID, částečný a plný důchod. Od roku 2010 došlo k rozdělení ČID na dva stupně. Tudíž pro tyto důchody nedochází ke změně jejich výše. Pouze v případě, že by Vám byl přiznán ID III. stupně, tak by došlo k zvýšení jeho částky.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.