Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidni duchod

Autor dagmar molcarova
Předmět invalidni duchod
Dotaz

Dobry vecer   mela bych takovy problem,pobiram castecny invalidni duchod,muj zdravotni stav se zhorsil.Sice do prace chodim v dennich ukrutnych bolestech ale chodim.Chtela bych zazadat o cely invalidni duchod ale mam srach aby mi nebyl odebran i ten castecny.nikde se nemohu docist jak mam postupovat.jestli marodit atd.Moc dekuji za radu.zdravim    Dagmar

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Molcarová,

pokud byste byla delší dobu v pracovní neschopnosti, určitě by to pomohlo Vaší žádosti o ID III. stupně. Doporučuji Vám, abyste po několika měsích PN požádala OSSZ o plný ID. Vaší žádost by měl doporučit Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.