Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Ladislav Staněk
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den. Pracoval jsem u městské policie, a ne mojí vinou jsme měli bouračku. Nehoda mi byla uznána jako pracovní úraz a v současné době jsem ve III. stupni ID. Ještě mne nějaké operace čekají. Chtěl jsem se zeptat, a mám vážnou obavu, co se stane když mě bude ID odebrán. Mám zranění hlavy, a není zranění na první pohled vidět. Díky, s pozdravem Ladislav Staněk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Staňku,

bohužel Vám nejsem schopen na tuto věc jednoznačně odpovědět. Pokud dojde ke snížení stupně ID či k jeho úplnému odebrání, je potřeba po obdržení rozhodnutí podat námitku, a to do 30 dnů prostřednictvím OSSZ k ČSSZ. Pokud by taková situace nastala, obraťte se hned  na mne.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.