Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Jaroslav Čejdík
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Vážený pane Kráso,

 jedná se o mamku, která bude v květnu rok po operaci krční páteře, ale nyní jí přišlo pozvání na přezkoumání kvůli invalidnímu důchodu, který ale pobírá až od 25.12.2008 -do té doby měla neschopenku. Neměla by jít tudíž na přezkoumání až v prosinci letošního roku?

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Čejdíku,

přiznám se, že mě také připadá zvláštní, že je Vaše maminka pozvána k přezkoumání ohledně pobírání invalidního důchodu již po 4 měsících. Je možné, že došlo k nějakému omylu. Doporučuji Vám, abyste se informovali na České správě sociálního zabezpečení, zda nedošlo k omylu či potvrdili skutečnost, že termín přezkoumání skutečně platí. Pokud by došlo k odebrání důchodu obraťte se prosím na právní poradnu NRZP ČR, Partyzánská 7, Praha 7 - Holešovice, e-mail: poradna@nrzp.cz, tel: 266 753 427.

S pozdravem.

Václav Krása