Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Pavel S.
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den.V pondělí 18.2.13 jdu k LPK k posouzení mého zdravotniho stavu po CMP a počítám s tím že mi bude priklepnut ID.Praktický lekař mi musí poté do 30dní ukončit neschopenku ale to je jádro problému protože jsem zaměstnán v Německu a odtud jeste ID nemám, proto od nich stále pobírám nemocenské dávky na českou neschopenku.Vůbec nevím jak se mám v tomto případě zachovat.Děkuji za případnou radu.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

pokud Vám nebude přiznán ID III. stupně, tak se nic neděje, protože můžete i nadále pobírat dávky v nemoci. V případě ID III. stupně nespatřuji také problém, že budete pobírat nemocenské dávky z Německa. Musíte ukončit PN v Česku. Dávky z jiného pojištění nejsou posuzovány jako zakázaný příjem.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.