Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Julie Nováková
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den,před třemi lety mi byl přiznán důchod druhého stupně/po dvou operacích páteře/.Tehdy mi posudková lékařka,že po příští kontrole to vidí vzhledem k věku/nyní 47/ na stupeň třetí.Nyní jsem předvolána ke komisi a obávám se zda nenastaly v posuzování nějaké změny.Můj stav je po celou dobu neměnný,mám bolesti,pracuji na půl úvazku abych vůbec přežila a tak nevím co čekat.V mém okolí byly odebrány důchody mnoha velmi těžce nemocným lidem,dva z nich si dokonce sáhli úspěšně na život.Jak se tedy bránit proti případné změně stupně ivalidity.Již nyní jen přežívám kvůli tomu,že musím a chci zabezpečit jako samoživitelka dceru na střední škole.Za odpověď děkuji.Julie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

poslední úprava posuzování pro účely důchodového pojištění byla provedena v roce 2009 , a to vyhláškou 359/2009 Sb. Nastal však určitý obrat v tom, že posudková služba se snaží maximálně ušetřit na dávkách a na důchodech. Takže hodnocení je někdy velmi problematické. proto Vám doporučuji, abyste, pokud nebudete spokojena s výrokem posudkového lékaře, podala v zákonné lhůtě námitku a případně i správní žalobu. nesmíte se dát, musíte bojovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.