Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Markéta
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, jsem po dvou operacích mozku v roce 2012, doktorka mi řekla,že mám nárok na invalidní důchod, myslíte že bych jej mohla dostat? a co k tomu potřebuji? děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

pokud Vám Vaše ošetřující lékařka doporučla ID, tak byste o něj měla požádat. Žádost se podává na OSSZ Vašeho bydliště. Poždejte vaši lékařku, ať Vám písemně doporučí nebo podá návrh na přiznání ID. Nic jiného k žádosti nepotřebujete. Žádost musí obsahovat Vaše iniciály a případně okopírovat občanský průkaz.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.