Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Antonín Trčálek
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den,jsem po druhé operaci páteře,ještě před první operací mi byl přiznán částečný invalidní 1.stupně.Po druhé operaci jsem žádal o plný invalidní,nechytal jsem se,asi je to tím že nemám tu správnou barvu pleti.Nyní jem v potřetí v PN,v pravé noze ztrácím cit,zakopávám,mravenčení,křeče.Lékař mi napsal rehabilitace,moc to nepomáhá.Poradíte mi prosím co mám dělat?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Trčálku,

doporučuji Vám, abyste opět požádal o ID a bojoval za něj. Po odmítnutí Vám doporučuji podat námitku, která se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Pokud byste neuspěl s námitkou tak máte možnost podat správní žálobu, která se podává ke krajskému soudu. U této žaloby se neplatí žádné poplatky a ani nemusíte mít advokáta.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.