Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor Zdeňka Krausová
Předmět invalidní důchod
Dotaz Dobrý den,prosím o radu,kam se obrátit se žádosti o invalidní důchod.Dcera,23 let,diagnoza trombotická trobocytopenická purpura,léčena šest týdnů na 1.VFN Karlovo nám,nyní propuštěna do domácí péče.Je vedena od 1. října na úřadu práce,ale z důvodu nemoci jí není ani žádná práce nabízena.Předem děkuji za odpověď.Krausová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krausová,

žádost o ID se podává na Okresní správě sociálního zabezpečení, v Praze na obvodní SSZ. Žádost by měla být doplněna o doporučení ošetřujícího lékaře, že doporučuje přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.