Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

INVALIDNÍ DŮCHOD 1. STUPNĚ

Autor ZUZANA STRNADOVÁ
Předmět INVALIDNÍ DŮCHOD 1. STUPNĚ
Dotaz

DOBRÝ DEN,

     PANE KRÁSO, DNE 17/9/2010 JSEM DCEŘI PODALA ŽÁDOST O INVALIDNÍ DŮCHOD, NEDOSTALA HO, TAKŽE JSEM PODALA NÁMITKU, OPĚT JSME NEUSPĚLY, TAKŽE JSME PODALY ŽALOBU,

     DNES 2/8/2011 JSME BYLY U POSUDKOVÉ KOMISE MPSV V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH SKRZ ŽALOBU A BYL JÍ PŘIZNÁN INVALIDNÍ DŮCHOD 1. STUPNĚ, PŘESNÁ PROCENTA NÁM NEŘEKLY, ALE PRÝ MINIMÁLNĚ 35%.

     ZAJÍMALO BY MĚ, ZDA JÍ BUDE INVALIDNÍ DŮCHOD VYPLACEN ZPĚTNĚ K DATU ŽÁDOSTI A TO K 17/9/2010 ???

     DCEŘI JE 19 LET, VĚDĚL BYSTE PROSÍM PŘIBLIŽNOU VÝŠI INVALIDNÍHO DŮCHODU 1. STUPNĚ,

      MOC DĚKUJEME ZA ODPOVĚĎ, Strnadová Zuzana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Strnadová,

gratuluji Vám k úspěchu, protože většinou jsou žaloby v této věci zamítány. přiznám se, že nedokážu odhadnout od kdy Vám bude důchod vyplácen, ale z logiky věci by vyplývalo, že od 17. 9. 2010 kdy jste podala žádost.

S pozdravem Václav Krása