Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod 1. stupně

Autor Novotná
Předmět invalidní důchod 1. stupně
Dotaz Dobrý den, prosím o informaci. Pobírám inv. důchod 1. stupně a v důsledku péče mého syna / má značné zdravotní problémy, ale příspěvek na péči mu přiznán nebyl, protože nesplňoval 3 kritéria, pouze jedno a to zdraví. Zaměstnání jsem si proto zatím nehledala, protože bych to nezvládla dohromady s péčí o syna, takže nemám placené sociální pojištění. Slyšela jsem, že při věku odchodu do starobního důchodu se invalidní důchody mění na starobní. Myslím tím stanovený věk odchodu do důchodu. Nebo se v mém případě může stále pobírat částečný invalidní důchod, když nároky na jeho obdržení jsou? Děkuji za odpověď a moc zdravím Novotná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

myslím si, že byste se měla pokusit znova zažádat o příspěvek na péči pro Vašeho syna a případně se odvolat. ID I. stupně Vám může být také odebrán a potom byste neměla nárok ani na starobní důchod. Jinak je to tak, že ID se automaticky mění na starobní důchod až po dovršení věku 65 let. Proto by bylo dobré se pokusit sehnat třeba práci z domova, abyste si platila minimální sociální pojištění.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Předem Vám děkuji.