Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod -odvolání

Autor Jana
Předmět Invalidní důchod -odvolání
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

chci Vás tím poprosit o radu. Mám chronickou boreliozu druhého stupně, mívám těžké migrény a taktéž bolesti kloubů a svalů.  Boužel neustále se k tomu přidávají i další nemoci. Trápím se s tím již třetím rokem. Paní doktorka z neurologie, která je velice vstřícná a milá mi poradila abych si zažádala o invalidní důchod aspoň . Posudkový lékař u kterého jsem byla se ke mě choval dost arogantně . Dal mi jen 20%. Okamžitě jsem se odvolala. Mám nějakou šanci? Nebo alespoň mám šanci být osobou zdravotně znevýhodněnou, takto bych určitě rychleji našla praci. Je to opravdu zoufalé. Docházím i do ordinace léčby bolesti, mám pozitivní HLA B27 žádné léky moc nezabírají. Bohužel borelioza je nemoc, která není vidět, ale postupně člověku ničí život.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

je správné, že jste se odvolala. Přesto se mi zdá, že asi ani při odvolání Vám nebude přiznán ID I. stupně. Proto Vám doporučuji, abyste usilovala o přiznání statutu osoby zdravotně znevýhodněné. Tím by se Vaše postavení na trhu práce zlepšilo.

S pozdravem Václav Krása