Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod- nárok

Autor Pavel
Předmět Invalidní důchod- nárok
Dotaz Dobrý den, Chodím 3 (krát) týdně na hemodialýzu mám nárok na invalidní důchod? Chtěl bych věďet váš názor a dopuručení. A dále jak případně postupovat- kam podat žádost (k obvodní lékařce - nebo někam jinam), co je ktomu potřeba (lékařská zpráva- případně jak by měla vypadat, nebo něco jíneho) Děkuji vám za případnou odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

domnívám se, že byste měl mít nárok na ID. Žádost se podává na OSSZ a je potřeba mít lékařskou zprávu. Žádost stačí koncipovat velmi jednoduše.

 

S pozdravem Václav Krása