Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Livie
Předmět Invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

Opět Vás obtěžuji s dotazem, ale nevím kdo by jiný věděl odpověd na mojí otázku?

Po roce neschopenky a skončení podpurčí doby 14.9.mi byl uznál invalidní důchod 3.stupně.

Invalidní důchod mi byl přiznám od 2.8. ale za celý srpen už jsem dostala neschopenku. Jak se v takovém případě postupuje?  A  v září dostanu už celý invalidní důchod???? Těch 14dní neschopenky na to nemá vliv????

Doufám, že invalidní důchody nebudou na S-kartu???

Velice děkuji za odpověd                          LIV.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Livie,

obdržíte pravděpodobně nejprve zálohu a možná až od října Vám začne pravidelně vyplácen ID. problém s neschopenkou bych neřešil, protože i příjemce ID III. stupně má nárok pobírat dávky pracovní neschopnosti a to 72 dní ze zdravotního pojištění.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.