Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní důchod

Autor lucie
Předmět invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jestli mám nárok na kartu ZP nebo něco takového, moc se v tom nevyznám totiž? Nebo jestli třeba na invalidní důchod. Mám diabetes s pozdními komplikacemi, tj. oční retinopatii 2.stupně, neuropatii ( poškozené dolní končetiny, 1.stupeň.. Chodím vždy jeden den v týdnu k lékaři, takže práci sháním velice těžko. a ráda bych jen věděla, zda mám nárok na nějaké příspěvky nebo tak něco? Moc děkuji za odpověĎ

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lucie,

nejsem posudkovým lékařem a tudíž nemohu odhadnout jaké je Vaše zdravotní postižení, kromě toho, že uvádíte diabetes. Doporučuji Vám navštívit odbor sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností a požádat o průkazku ZTP. Pokud se domníváte, že Vaše zdravotní postižení Vás významně omezuje v přístupu k zaměstnání, můžete požádat o invalidní důchod, a to na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása