Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Eva Mynáříková
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Vážený pane Kráso,obracím se na Vás s dotazem ohledně invalidního důchodu.Je mi 59 let a mám invalidní důchod 1stupně.Při výpočtu mého starobního důchodu se ukázalo,že tato částka by byla menší než dosavadní částka mého invalidního důchodu.Otázka tedy zní,zda se mi automaticky ponechá částka invalidního důchodu anebo platí nějaké podmínky?Např.že musím mít minimálně ID 2 nebo 3 stupně? A v případě ponechání částky ID 1 stupně -jak dlouho,čili do jakého věku by mi ta měsíční částka byla vyplácena?Anebo je to bez věkového omezení?Děkuji mnohokrát za informace,budu Vám velmi vděčná.S pozdravem Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mynaříková,

s invalidním důchodem je to tak, že může být vyplácen až do dovršení 65 let věku. Po dovršení tohoto věku se automaticky invalidní důchod mění ve starobní důchod. To znamená, že Vám zůstane současná výše důchodu. Pokud jste však pracovala, tak je divné, že by Váš starobní důchod byl nižší než invalidní.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji