Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Janíková Michaela
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den pane Krása jak jsem vám včera psala se mi spíše jedná se odvolat proti tomu že mi nepřidali ani korunu když my zvedli důchod z prvního stupně na druhý a má pracovní schopnost klesla o 60% jak jsem se zmiňovala.Je přece nemožné že jiným lidem se zvedl důchod a mě zůstává stejná část. Je možné se proti tomu odvolat ? Děkuji za odpověď s pozdravem Janíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janíková,

pokud Vám byl ID stanoven před 1. 1. 2010, tak skutečně se při změně stupně invalidity z I. na II. výše ID nemění. je to proto, že před 1. 1. 2010 byl pouze ČID a nebo PID. Čili, nerozlišoval se I. a II. stupěň. Odvolat se nemůžete. Možná byste se mohla pokusit o nějakou občanskoub žalobu, ale nejsem si jistý.

S pozdravem Václav Krása